•  

    2023-24 YCMSAC 8TH GRADE GIRLS BASKETBALL SCHEDULE

    Date

                      West

                  East

    Nov. 30

    Oakridge @ Sullivan

    (SM 28, OM 10)

    Dutchman Creek @ Rawlinson Rd

    (DC 44, RR 8)

    Thursday

    Clover @ York

    (CM 23, YM 13)

    Castle Heights @ Saluda Trail

    (ST 38, CH 14)

     

     

     

    Dec. 4

    Sullivan @ Clover

    (CM 22, SM 13)

    Rawlinson Road @ Castle Heights

    (CH 23, RR 22)

    Monday

    York @ Oakridge

    (OM 35, YM 12)

    Saluda Trail @ Dutchman Creek

    (DC 38, ST 33)

     

     

     

    Dec. 7

    Oakridge @ Clover

    (OM 28, CM 12)

    Dutchman Creek @ Castle Heights

    (DC 41, CH 23)  

    Thursday

    Sullivan @ York

    (SM 32, YM 10)

    Rawlinson Road @ Saluda Trail

    (ST 38, RR 14)

     

     

     

     

                                                  Cross Division Games

    Dec. 11

    Oakridge @ Dutchman Creek

    (DC 45, OM 19)

    Castle Heights @ York

    (CH 20, YM 18)

     Monday

    Sullivan @ Saluda Trail

    (ST 27, SM 24)

    Rawlinson Road @ Clover

    (CM 21, RR 11)

     

     

     

    Dec. 14

    Clover @ Castle Heights

    (CH 31, CM 19)

    Saluda Trail @ Oakridge

    (ST 45, OM 17)

    Thursday

    York @ Rawlinson Road

    (RR 25, YM 24)

    Dutchman Creek @ Sullivan

    (DC 44, SM 25)

     

     

     

    Dec. 18

    Clover @ Dutchman Creek

    (DC 42, CM 19)

    Castle Heights @ Oakridge

    (CH 18, OM 14)

     Monday

    York @ Saluda Trail

    (ST 32, YM 8)

    Rawlinson Road @ Sullivan

    (SM 22, RR 19)

     

     

     

    Dec. 20

    Dutchman Creek @ York (HS)

    (DC 41, YM 10)

     

    Wednesday

     

     

     

     

     

    Dec. 21

    Oakridge @- Rawlinson Road

    (OM 28, RR 15)

    Saluda Trail @ Clover

    (ST 37, CM 8)

    Thursday

    Sullivan @ Castle Heights

    (SM 28, CH 24)

     

     

     

     

     

                       West

                  East

    Jan. 11

    Sullivan @ Oakridge

    (SM 21, OM 16)

    Rawlinson Road @ Dutchman Creek

    (DC 43, RR 8)

    Thursday

    York @ Clover

    (CM 18, YM 6)

    Saluda Trail @ Castle Heights

    (ST 37, CH 24)

     

     

     

    Jan. 18

    Clover @ Sullivan

    (SM 36, CM 4)

    Castle Heights @ Rawlinson Road

    (CH 44, RR 20)

    Thursday

    Oakridge @ York

    (YM 25, OM 20)

    Dutchman Creek @ Saluda Trail

    (ST 29, DC 22)

     

     

     

    Jan. 22

    Clover @ Oakridge

    (OM 38, CM 20)

    Castle Heights @ Dutchman Creek

    (DC 34, CH 13)

     Monday

    York @ Sullivan

    (SM 23, YM 9)

    Saluda Trail @ Rawlinson Road

    ((ST 38, RR 15)

     

     

     

    Jan. 25th

    7th Grade Extra Cross Division Games

    West Host

    Thursday

     

     

     

     

     

    Jan. 29

    8th Grade Quarterfinals

    Higher Seed Host

     Monday

     SEE BRACKET PLAY BELOW

     

     

     

     

    Feb. 1

    Semi - Finals (Boys/Girls)

    Saluda Trail Middle School

    Thursday

      SEE BRACKET PLAY BELOW

     

     

     

     

    Feb. 5

     Finals Tournament (Boys/Girls)

     Saluda Trail Middle School

    Monday

      SEE BRACKET PLAY BELOW

     

    ** 7th Grade Games Start @ 5:15 **

    **8th Grade Games Start @ 6:30**

    SEMI-FINAL BRACKET