7th Grade Standings
  •  

    2023 YCMSAC: 7TH GRADE VOLLEYBALL SCHEDULE

    Date

                      West

                  East

     

     

     

    Aug. 28th

    Sullivan @ Oakridge

    (OMS 25 - 12, OMS 25 - 13)  

    Rawlinson Road @ Dutchman Creek

    (DCMS 25-1, DCMS 25-14)

    Monday

    York @ Clover

    (CMS 25-17, CMS 25-20)

    Saluda Trail @ Castle Heights

    (CHMS 25-23, CHMS 25-14)

     

     

     

    Aug. 30st

    Clover @ Sullivan

    (Sullivan 25-23, Sullivan 25-18)

    Castle Heights @ Rawlinson Road

    (CHMS 25-23, RR 27-25, RR 15-13)

     Wednesday

    Oakridge @ York

    (OMS 25-13, OMS 25-9)

    Dutchman Creek @ Saluda Trail

    (DCMS 25-8, DCMS 25-17)

     

     

     

    Sept. 6th

    Clover @ Oakridge

    (OMS 25-8, OMS 25-9)

    Castle Heights @ Dutchman Creek

    (DCMS 25-12, DCMS 25-19)

    Wednesday 

    York @ Sullivan

    (SM 26-24, SM 25-11)

    Saluda Trail @ Rawlinson Road

    (RR 25-20, STMS 25-17, RR 15-13)

     

                                                  Cross Division Games

     

     

     

    Sept. 11th

    Castle Heights @ Clover

    (CMS 25-22, CHMS 25-13, CHMS 15-10)

    Oakridge @ Saluda Trail

    (OMS 25-19, OMS 25-14)

     Monday

    Rawlinson Road @ York

    (RR 25-13, YM 25-21, RR 15-5)

    Sullivan @ Dutchman Creek

    (DCMS 25-15, DCMS 25-10)

     

     

     

    Sept. 13th

    Dutchman Creek @ Oakridge

    (OMS 25-17, DCMS 25-7, DCMS 15-5)

    York @ Castle Heights

    (CHMS 25-18, CHMS 28-5)

     Wednesday

    Saluda Trail @ Sullivan

    (SMS 25-23, SMS 25-16)

    Clover @ Rawlinson Road

    (RR 25-18, RR 25-16)

     

     

     

    Sept. 18th

    Rawlinson Road @ Oakridge

    (OMS 25-0, OMS 25-7)

    Clover @ Saluda Trail

    (STMS 25-17, STMS 25-19)

     Monday

    Castle Heights @ Sullivan

    (SMS 25-15, SMS 25-16)

    York @ Dutchman Creek

    (DCMS 25-11, DCMS 25-9)

     

     

     

    Sept. 20

    Dutchman Creek @ Clover

    (DCMS 25-12, DCMS 25-5)

    Oakridge @ Castle Heights

    (OMS 25-6, OMS 25-14)

     Wednesday

     

    Sullivan @ Rawlinson Road

    (RR 28-26, SMS 25-21, RR 16-14)

     

     

     

    Sept. 21

    Saluda Trail @ York

    (STMS 25-21, YMS 25-18, YMS 15-8)

     

    Thursday

     

     

     

                       West

                  East

     

     

     

    Sept. 25th

    Oakridge @ Sullivan

    (OMS 25-16, OMS 25-22)

    Dutchman Creek @ Rawlinson Road

    (DCMS 25-6, DCMS 25-14)

     Monday

    Clover @ York

    (CMS 25-16, YMS 25-19, CMS 15-7)

    Castle Heights @ Saluda Trail

    (CHMS 25-17, CHMS 25-22)

     

     

     

    Sept. 27th

    Sullivan @ Clover

    (SMS 25-16, SMS 25-21)

    Rawlinson Road @ Castle Heights

    (CHMS 25-23, RR 25-16, CHMS 25-11)

     Wednesday

    York @ Oakridge

    (OMS 25-11, OMS 25-12)

    Saluda Trail @ Dutchman Creek

    (DCMS 25-4, DCMS 25-11)

     

     

     

    Oct. 2rd

    Oakridge @ Clover

    (OMS 25-19, OMS 25-15)

    Dutchman Creek @ Castle Heights

    (DCMS 25-14, DCMS 25-18)

     Monday

    Sullivan @ York

    (SMS 25-20, SMS 25-19)

    Rawlinson Road @ Saluda Trail

    (RR 25-18, RR 25-23)

     

     

     

    Oct. 4th

    7th Grade Extra Cross Division Games

    East Host

     Wednesday

    Dutchman Creek vs Oakridge

     

     

     

     

    Oct. 16th

    8th Grade Quarterfinals

    Higher Seed Host

     Monday

     

     

     

     

     

    Oct. 17th

    Semi - Finals / Finals Tournament

    Rawlinson Road Middle School

    Tuesday

     

     

     

     

     

    ** All Regular Season Matches Start @ 5:00 **