• 2023-24 YCMSAC 7TH GRADE BOYS BASKETBALL SCHEDULE

    Date

                      West

                  East

    Nov. 30

    Sullivan @ Oakridge

    (SM 60, OM 25)

    Rawlinson Road @ Dutchman Creek

    (RR 32, DC 30)

    Thursday

    York @ Clover

    (CM 28, YM 18)

    Saluda Trail @ Castle Heights

    (ST 36, CH 6)

     

     

     

    Dec. 4

    Clover @ Sullivan

    (SM 37, CM 22)

    Castle Heights @ Rawlinson Road

    (RR 38, CH 19)

    Monday

    Oakridge @ York

    (OM 56, YM 24)

    Dutchman Creek @ Saluda Trail

    (ST 45, DC 27)

     

     

     

    Dec. 7

    Clover @ Oakridge

    (OM 40, CM 21)

    Castle Heights @ Dutchman Creek

    (DC 21, CH 8)

    Thursday

    York @ Sullivan

    (SM 52, YM 11)

    Saluda Trail @ Rawlinson Road

    (ST 45, RR 40)

     

                                                  Cross Division Games

    Dec. 11

    Dutchman Creek @ Oakridge

    (DC 35, OM 32)

    York @ Castle Heights

    (YM 29, CH 28)

     Monday

    Saluda Trail @ Sullivan

    (ST 40, SM 37)

    Clover @ Rawlinson Road

    (RR 42, CM 23)

     

     

     

    Dec. 13

    Rawlinson Road @ York (HS)

    (RR 56, YM 26)

     

    Wednesday

     

     

     

     

     

    Dec. 14

    Castle Heights @ Clover

    (CM 38, CH 31)

    Oakridge @ Saluda Trail

    (ST 31, OM 27)

    Thursday

     

    Sullivan @ Dutchman Creek

    (SM 37, DC 35)

     

     

     

    Dec. 18

    Dutchman Creek @ Clover

    (DC 42, CM 2)

    Oakridge @ Castle Heights

    (OM 41, CH 15)

     Monday

    Saluda Trail @ York

    (ST 57, YM 20)

    Sullivan @ Rawlinson Road

    (RR 44, SM 41)

     

     

     

    Dec. 20

    York @ Dutchman Creek

    (DC 49, YM 15)

     

    Wednesday

     

     

     

     

     

    Dec. 21

    Rawlinson Road @ Oakridge

    (OM 35, RR 31)

    Clover @ Saluda Trail

    (ST 48, CM 15)

    Thursday

    Castle Heights @ Sullivan

    (SM 46, CH 29)

     

     

     

     

     

                       West

                  East

    Jan. 11

    Oakridge @ Sullivan

    (SM 52, OM 45)

    Dutchman Creek @ Rawlinson Road

    (RR 46, DC 26)

    Thursday

    Clover @ York

    (YM 35, CM 23)

    Castle Heights @ Saluda Trail

    (ST 73, CH 22)

     

     

     

    Jan. 18

    Sullivan @ Clover

    (SM 36, CM 18)

    Rawlinson Road @ Castle Heights

    ( RR 44, CH 25)

    Thursday

    York @ Oakridge

    (OM 42, YM 13)

    Saluda Trail @ Dutchman Creek

    (ST 54, DC 39)

     

     

     

    Jan. 22

    Oakridge @ Clover

    (OM 36, CM 18)

    Dutchman Creek @ Castle Heights

    (DC 41, CH 15)

     Monday

    Sullivan @ York

    (SM 42, YM 26)

    Rawlinson Road @ Saluda Trail

    (ST 46, RR 33)

     

     

     

    Jan. 25th

    7th Grade Extra Cross Division Games

    East Host

    Thursday

     

     

     

     

     

    Jan. 29

    8th Grade Quarterfinals

    Higher Seed Host

     Monday

     

     

     

     

     

    Feb. 1

    Semi - Finals (Boys/Girls)

    Saluda Trail Middle School

    Thursday

     

     

     

     

     

    Feb. 5

     Finals Tournament (Boys/Girls)

     Saluda Trail Middle School

    Monday

     

     

    ** 7th Grade Games Start @ 5:15 **

    **8th Grade Games Start @ 6:30**